kritické myšlení vs. iracionalita

Biorezonance, biorezonanční terapie

Biorezonance, biorezonanční a frekvenční terapie

Biorezonance, biorezonanční a frekvenční terapie

Biorezonance či biorezonanční terapie je pseudovědecká lékařská metoda, která údajně pomocí elektromagnetických vln diagnostikuje a léčí onemocnění lidského těla. Vzhledem k nedostatečnému vědeckému vysvětlení a testování toho, jak může biorezonanční terapie fungovat, je biorezonance klasifikována jaka pavěda.

Frekvenční terapie, frekvenční generátor

Přístroje

 

Vědecká obec proti biorezonanci

Odborná komise Švýcarské společnosti pro alergologii a imunologii.

Zdroj: Biorezonancia – diagnostický a terapeutický nezmysel (lovcisarlatanov.sk, 2016)

Německá společnost pro alergolorii a klinickou imunulogii.

Zdroj: Biorezonancia a elektroakupunktúra – stanovisko nemeckej odbornej spoločnosti (lovcisarlatanov.sk, 18. dubna 2017)

 

Respektovaný lékařský portál WebMd.com k biorezonanci uvedl toto:

Neexistuje spolehlivý vědecký důkaz, že biorezonance je přesným indikátorem onemocnění nebo nemoci nebo účinného léčení jakéhokoliv onemocnění.

Zdroj: How does Bioresonance work?

 

Ve Spojených státech amerických US Food and Drug Administration () klasifikuje „zařízení, která používají měření odporu k diagnostice a léčbě různých onemocnění“ jako zařízení třídy III, které vyžadují schválení FDA před uvedením na trh. FDA zakázala některá z těchto zařízení z amerického trhu a stíhala mnoho prodejců elektrických zařízení, která se zabývají nepravdivými tvrzeními o přínosu pro zdraví.

Bludné balvany

V roce 2009 byl udělen Spolkem českých skeptik Sisyfos stříbrný Bludný balvan společnosti BIOMED CZ, s.r.o. a doc. RNDr. Romanu Kubínkovi, CSc. za „průlomový přínos k rozvoji všeléčící biorezonanční terapie“.

Zdroj: Stříbrný Bludný balvan za rok 2009 – BIOMED CZ, s.r.o. a doc. RNDr. R. Kubínek, CSc.

Média o biorezonanci

Kritické články o biorezonanční terapii

Podvodníci s biorezonancí v A Dost! na Streamu.cz

 Negativní zkušenosti s biorezonancí diskutujících

Z vlastní nákladné zkušenosti(totální blbosti,za ktrou se stydím) musím konstatovat,že je to naprostý podvod a nesmysl…jediné,co to spolehlivě dovede je připravit pacienta o peníze…nic jiného!! Když dnes slyším,že to léčí alergii ,tak to ve mně vzbuzuje agresi…Je mi líto těch peněz!! Berte to prosím ,jako dobře míněné varování před podvodníky a darebáky,kteří nemají svědomí .

doktorka.cz, 14.4.2016 00:04 – Jiri

Přidávám se k Jiřímu, je to past na peníze. V Biorezoně v Praze jsem nechala 29 tis.Kč a exém se mi nezlepšil, spíš naopak!!!

doktorka.cz, 2.5.2016 14:08 – paní

Reportáže a videa o biorezonanci

 

Připravovaný film o biorezonanci

Čtyřčlenný badatelský tým chce zaměřit pozornost na fenomény, které polaruzují společnost a není jim věnována dostatečná vědecká pozornost.

 

 Historie a metoda biorezonance

Biorezonance byla „objevena“ v Německu v roce 1977 Franz em Morellem a jeho zeťem Erichem Raschem. Původně byla tato metoda uvedena na trh pod označením MORA -Therapie (pojmenována po prvních slabikách příjmení svých objevitelů). Přístroje obsahují elektrický obvod, který měří elektrický odpor kůže, podobně jako E-Meter, který používají scientologové.

Léčitelé tvrdí, dokží odhalit řadu onemocnění a závislostí. Někteří odborníci také tvrdí, že mohou léčit nemoci pomocí této terapie bez jakýchkoliv léčiv, pouze stimulováním  změny „biorezonance“ v buňkách. Zařízení by měla být schopna izolovat a přesně stanovit odpovědi patogenů ze směsi reakcí, které přístroj přijímá elektrodami.

 

Použité zdroje: