kritické myšlení vs. iracionalita

Stanley Bradley (Stanislav Brázda)

Stanley Bradley, zdroj: prazskypatriot.cz

Stanley Bradley, zdroj: prazskypatriot.cz

Věštec, psychotronik a léčitel Stanley Bradley, rodným jménem Stanislav Brázda, se narodil 30. května 1948 v Děčíně. Vystudoval Střední školu elektrotechnickou. Po roce 1989 začal podnikat (IČO: 41851455) (realitní kancelář, jazyková škola, seznamovací agentura). Věnuje se obchodu s vitamíny a minerály. Byl sedmkrát ženat.

15 minut osobní či skypové konzultace stojí 1000 Kč (45 €).

Bludný balvan za matení veřejnosti

Český klub skeptiků Sisyfos udělil Stanislavu Brázdovi Stříbrný Bludný balvan 2001 za hyperaktivitu v jasnozření a v ezoterických podnikatelských aktivitách pod helsem: okultní práce všeho druhu.

Zdroj: http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1154533885

Neúspěšná politická kariéra a strana Nové hnutí

Zakladatel: Stanislav Brázda, Cíl: Politika bez politiky. Prakticky neznámý politický subjekt, který kandiduje pouze v Praze. V jeho čele stojí psychotronik, který na svých internetových stránkách nabízí vedle politického programu i věštby. Žádá zrušit Senát, vyhlásit konkurs na místa ministrů, uspořádat referendum o trestu smrti, zastavit činnost komunistů, obsadit důležitá místa lidmi, jimž v roce 1989 bylo méně než 18 let.

Zdroj: http://www.sds.cz/docs/prectete/ln_strany.htm

V roce 2002 ve volbách do Poslanecké sněmovny strana Nové hnutí získala 0,00 % hlasů, neboť pro ni hlasovalo jen 139 lidí.

Stanley Bradley neobstál v Paranormální výzvě

Test paranormálních schopností v detekci živých květin, které byly nebo nebyly umístěny v papírových krabicích. Výsledek, kterého dosáhl je z pohledu statistiky v očekávatelné normě a k dokázání deklarovaných schopností „detekce živých organismů“ nedošlo.

Podrobný popis experimentu

 

Negativní zkušenosti se Stanislavem Brázdou

Tak jsem našel několik starých předpovědí pana Brázdy a docela mě pobavily. Lux měl být předseda vlády (po roce této předpovědi zemřel), Presley žije v klášteře!!!, Bohuš Matuš měl být roce 2003 Zlatý slavík!!!! Pak následuje předpověď, že bdue v Karl. Varech veliké zemětřesení (neví se ale kdy). Proč právě v K. varech? Kdo má malý přehled tak ví, že na Chebsku jsou obrok různě silné zemětřesení již několik staletí. jedno větší prostě někdy přijít musí. Ale Matuš? Presley atd? Jednoduché. Brázda je jako AHA či Blesk. vyvolat senzaci, humbuk.Ví že se následně najde několik pitomců, co mu na to skončí a on pak vytáhne z jejich peněženky další prachy. Nyní už 1000,- Kč za čtvrt hodiny. Asi má pan Brázda zkušenosti, že Češi jsou národem pitomců bez mozku a jak je vidět, vychází mu to. Tak Češi, házejte penízky Brázdovi do prasátka, ať si jako to prase může žít. On už vám za to něco nakuká.

22.12.2009 10:45 – Markus Aurelius

Tak to je hustý. Pan Brázda se celý život zabývá vztahy mezi lidmi, sexem a spokojeným životem a radí všem, jak se mají chovat a co mají dělat. ale jak sám ukazuje, nefunguje mu to. Nakonec uteče manželka i jemu a on se málem v televizi rozpláče, když o tom mluví. Jak je vidět, sám se nedokáže v tomto problému zorientovat, s ním samotným životem vytřel podlahu. To mu ale nebrání v tom, aby za své „rady“ neinkasoval od těch co moc nemyslí těžký prachy.

22.12.2009 11:07 – Jarda Z.

Koukám, že zde máme jakéhosi nového senzibila -prý STANLEY BRADLEY. Pak jsem zjistil, že to je bývalý Stanislav Brázda. No, po pravdě nedivím se. Kdybych já měl tak profláknuté jméno a za sebou tolik podvedených a okradených lidí jako on – také bych si jméno změnil

22.12.2009 12:55 – Míra

Mám s panem Brázdou zkušenosti jako ostatní. Volala jsem mu, chtěl peníze. Pak 3 minuty hovor, kdy jsem měla být bez vitamínů, s naraženou kostrčí a zablokovaná. Údajně mě všechno odstranil, měla jsem pít měsíc nějaký čaj. Pila jsem, dělal všechny ty akupunkturní body. Výsledek. Nic. Všechno stejný. Když jsem to chtěla reklamovat, už jsem neměla přístup na jeho telefon

22.12.2009 17:28 – Monika N.

Moje zkušenost je taková. Kdysi jsem panu Brázdovi volala. Nutně potřeboval mít dopředu zaplaceno!!!, jinak se se mnou nebavil. Pak mi bleskově řekl pár věcí, vesměs ty, které říká všem ostatním v televizi. Nic mi na mé problémy nepomohlo. A tak jsem mu chtěla zavolat ještě jednou. No a už mi telefon nikdo nebral. Myslím si dneska o tom své.

23.12.2009 13:11 – Marcela

Kdysi jsem od něj četl knihu – Co nás čeká a nemine – a pak jsem ji porovnával se skutečností. Vyšlo mi, že to jsou jen totální bláboly a úplný nesmysly. Ani jedna jeho předpověď se nenaplnila, jediná malinká věc se nestala jak předpověděl. jestli takhle léčí i lidi a oni tomu věří – no pozdravpámbů.

23.12.2009 14:06 – Pepa Houžvička

ještě větší neštěstí než jeho „pořad“ je, že existujou lidi, který tomu věřej…tohle mi opravdu hlava nebere, to nikdy nepochopím…jak mu proboha může někdo věřit??? Že z data narození mi řekne všechno o mejch potížích a řekne mi přesný datum i čas kdy vyhraju ve sportce…pane jo, to by bylo u nás boháčů…

23.12.2009 14:41 – kran

Jistěže jsou to bláboly,kamarádka se taky nechala zblbnout a akorát přišla o peníze.Řekl jí že si má vsadit v tu a tu hodinu a v ten čas a nevyhrála ani korunu.Mele a mele a mele zhovadilosti.At mu věří kdo chce,ale já a moji známí jsme ho už prokoukli.

23.12.2009 14:54 – kopýtko

 

 Ukázka

Zdroje